2009Strona internetowa

01/04/2009 Publikacja strony internetowej Kajima Polska

2010Nowa spółka

Zarząd Spółki pragnie poinformować, że w związku ze zmianami organizacyjnymi w naszej firmie od dnia 01.12.2009 funkcjonujemy jako Kajima Poland Sp. z o.o. zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. St. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.
W związku z powyższym wszystkie dane zostały zmienione na następujące:

KRS 0000334065;

NIP 527-26-08-161;

REGON 141961144.
Adres siedziby i kontakt telefoniczny pozostaje bez zmian.

2013Maj - otwarcie Ikei w Bielanach Wrocławskich

​08.05.2013 odbyło się uroczyste otwarcie nowego megastoru Ikei w Bielanach Wrocławskich. To największa Ikea w Polsce oraz największa tego typu inwestycja zrealizowana z sukcesem przez Kajima Poland. Powierzchnia całkowita inwestycji to 71 109m2, z czego samego sklepu to 37 700 m2, 3 kondygnacje i 1 450 miejsc parkingowych. W realizacji wykorzystano technologie i rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego.

2013Czerwiec - realizacja Prologis Park Wrocław V

​Kajima podpisała umowę z firmą Prologis Reit Sp. z o.o. na budowę kolejnego, trzeciego już obiektu wchodzącego w skład zespołu Prologis Park Wrocław V w Nowej Wsi Wrocławskiej. Budynek będzie miał 36 701m2 i składał się będzie min. z mroźni, chłodni oraz budynku biurowego. Pierwsze prace rozpoczęto w czerwcu.

2013Lipiec - realizacja magazynu Panattoni Europe dla Castorama Polska

​Firma Kajima została Generalnym Wykonawcą magazynu centralnego w Strykowie realizowanego przez Panattoni Europe dla Castorama Polska. Planowana powierzchnia to ok. 50 000 m². 27 sierpnia 2013 na terenie budowy odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego. Inwestycja jest prawdopodobnie największą budową na rynku od początku roku.

2013Sierpień - otwarcie bazy sprzętowo - transportowej w Łowiczu
W sierpniu nastąpiło przekazanie i jednocześnie uroczyste otwarcie bazy sprzętowo – transportowej w Łowiczu dla firmy United Oilfield Services Sp. z o.o. Projekt został zakończony z sukcesem jeszcze przed umownym terminem.
2013Sierpień - II Turniej Piłkarskim AHK Polska

​Nasza drużyna piłkarska wzięła udział w II Turnieju Piłkarskim AHK Polska zorganizowanym przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, który odbył się ostatniego dnia wakacji. Z dumą informujemy, że piłkarze nasi zostali zwycięzcami, awansując tym samym do kolejnej rundy. 21.09.2013 reprezentujemy Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową w turnieju IGCC, czyli w międzynarodowym zrzeszeniu izb przemysłowo-handlowych.
Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości.

2013Październik - 21.10.2013 r. Seminarium „Podłogi przemysłowe”.
  Firma Kajima kolejny raz uczestniczyła jako główny sponsor w IV Seminarium naukowo-technicznym "Podłogi Przemysłowe", organizowanym przez Zakład Inżynierii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz redakcję magazynu Podłoga. Wiodącym tematem spotkania były:"Garaże i parkingi - projektowanie, wykonawstwo i naprawy." Jak informują organizatorzy była to najliczniejsza pod względem liczby uczestników edycja seminarium.​  
2013Listopad – Wizytacja na budowie Prologis Park Wrocław V, DC 4
W dniu 15.11.2013 na budowie obiektu Prologis Park Wrocław V, DC 4 odbyła się wizytacja władz spółki. Oprócz polskiego przedstawiciela klienta, w spotkaniu uczestniczyli również Project Managerowie Prologis UK Ltd, Prologis Corporate Headquarters z USA, ProLogis Germany Management GmbH oraz Prologis in France. Wizytacja zakończyła się sukcesem.      ​  
2013Grudzień 2013 – Rozpoczęcie budowy fabryki Nestle Purina PetCare
W tym miesiącu rozpoczęliśmy pierwsze prace na terenienowej fabryki i centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt domowych w Nowej Wsi Wrocławskiej o powierzchni ok. 23 500m2. Jest to kolejna budowa naszej firmy na tym terenie. Otwarcie obiektu zaplanowano na drugą połowę 2014 roku.
2013Grudzień - Konkurs Buduj Bezpiecznie / L'Oreal w Kaniach k/Pruszkowa
​Dzięki właściwie skoordynowanej współpracy i należytej dbałości o bezpieczeństwo wykonanych robót realizacja przebudowy i rozbudowy fabryki L’Oreal w Kaniach k/Pruszkowa zdobyła III nagrodę w konkursie „Buduj Bezpiecznie2013” zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy, natomiast Projekt Manager naszej firmy List Gratulacyjny.  ​
2013Grudzień - Konkurs Buduj Bezpiecznie / DC 4 Nowa Wieś Wrocławka
​Kajima Poland otrzymała dyplom za udział w konkursie „Buduj Bezpiecznie2013” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy jako wykonawca realizacji Prologis Park Wrocław V DC4 w nowej Wsi Wrocławskiej.  ​
2013Grudzień 2013 - Zakończenie rozbudowy fabryki L’Oreal Polska
Sukcesem zakończyły się prace przy rozbudowie istniejącej już fabryki L’Oreal Polska w Kaniach pod Warszawą. Przeznaczeniem rozbudowywanej o 20 400m2 hali jest konfekcjonowanie, magazynowanie oraz dystrybucja (załadunek na pojazdy ciężarowe) kosmetyków. W powstałej nowej hali produkcyjnej zostało zainstalowanych 15 linii produkcyjnych, oraz obszerny magazyn. Przy realizacji nowej inwestycji, zgodnie z polityką firmy Kosmetpol, zatrudnione zostały osoby wykluczone społecznie, wspierając tym samym bezrobotnych i niepełnosprawnych z regionu Pruszkowa. Nowy budynek ubiega się o certyfikat LEED, dlatego też proces budowy przebiegał zgodnie z takimi założeniami.​  
2014Styczeń 2014 - Zakończenie budowy DC4
  W tym miesiącu przekazano do użytku o przekazano klientowi halę magazynową DC4 o powierzchni całkowitej 36 701m2. To obiekt wysokiego składowania żywności i trzykondygnacyjny budynek biurowo-socjalny wchodzący w skład PROLOGIS PARK WROCŁAW V W Nowej Wsi Wrocławskiej. Hala magazynowa podzielona jest min na magazyn suchy i świeży (czyli chłodnię i mroźnię) oraz magazyn zwrotów. Budynek zdobył certyfikat BREEAM na poziomie GOOD. ​  
2014Luty 2014 - Zakończenie budowy magazynu centralnego dla Castorama Poland
06.02.2014 po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie magazynu centralnego dla Castorama Poland Sp. z o.o. rozpoczęto zatowarowanie budynku. To kolejna inwestycja na terenie Panattoni Park Stryków II. Prace polegały na wykonaniu projektu wykonawczego wszystkich branż a także wybudowanie w systemie Generalnego Wykonawstwa hali o powierzchni 49 220 m2 oraz ponad 780 m² nowoczesnej powierzchni biurowej wraz ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami. Inwestycja ta to największa budowa na rynku magazynowym w 2013 roku. ​
2014Luty 2014 - Prologis - rozpoczęcie budowy dwóch kolejnych inwestycji
Efektem pomyślnej współpracy z firmą Prologis jest rozpoczęcie budowy dwóch kolejnej inwestycji. Tym razem Kajima wybuduje budynek magazynowy w:   ·      Prologis Park Szczecin DC2. Jest to obiekt typu build-to-suit dla firmy Prime Cargo o powierzchni ok 11 200 mkw. Planowany koniec realizacji to lipiec 2014 oraz ·      Prologis Park Wrocław V DC5 – budynek spekulacyjny o powierzchni 27 000 mkw. Planowany koniec realizacji to sierpień 2014.  
2014Marzec 2014 - Akcje charytatywne w Kajima Poland
Z przyjemnością informujemy, że biorąc udział w Masters Conference zorganizowanej przez Prime Consulting Construction Claims and Contracts Consultants nasza firma przyczyniła się do finansowego wsparcia organizacji SOS Wioski Dziecięce:http://wioskisos.org/ . Nie jest to jedyna akcja charytatywna w naszej firmie. W styczniu tego roku z inicjatywy koleżanki z naszego wrocławskiego biura przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu zorganizowana została wśród pracowników firmy Kajima oraz firm z nami sąsiadujących akcja honorowego krwiodawstwa. Przedsięwzięcie cieszyło się popularnością i zakończyło sukcesem. Powtórka wkrótce.
2014Czerwiec 2014 – Powrót do Łodzi – kolejny budynek w Panattoni Park Łódź East
W tym miesiącu powróciliśmy do Łodzi na ul. Zakładową i tym razem również dla firmy Panattoni zrealizujemy kolejne 24 000m2 z czego 16 200 m2  zostało już wynajętych przez firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego sp. z o.o. , oraz GEFCO Polska. Oddanie obiektu zaplanowano na Koniec roku.  
2014Czerwiec 2014 – Rozbudowa i przebudowa centrum handlowego Wola Park w Warszawie
Również  w tym miesiącu rozpoczynamy rozbudowę centrum handlowego Wola Park przy Górczewskiej (na etapie stanu surowego). Inwestorem tego przedsięwzięcia jest firma Inter IKEA Centre Polska S.A.. W planach inwestycji  jest dobudowa nowego skrzydła (ok 17,5m2) na terenie istniejącego parkingu. Najemcą tej części będzie m.in. Castorama znany w naszym kraju market budowlany.A także dobudowa dodatkowej kondygnacji na dwupoziomowym parkingu.  
2014Sierpień 2014 - Zakończenie kolejnych udanych realizacji
W pierwszym kwartale Kajima rozpoczął budowę dwóch nowych obiektów w tym: Prologis Park Wrocław V DC5 (27 tys. mkw.) oraz Prologis Park Szczecin DC2 (11,2 tys. mkw. - budynek build-to-suit dla firmy Prime Cargo). Dziś informujemy, że obie te inwestycje dobiegły szczęśliwego końca i możemy pochwalić się kolejnymi udanymi realizacjami. Budynek DC2 to debiut naszej firmy na Pomorzu. Oby tak dalej.  
2014Sierpień 2014 – PointPark Properties Sp. z o.o. nowym klientem Kajima
​W maju tego roku na drodze przetargu firma Kajima podpisała z firmą PointPark Properties (P3) nowy kontrakt. Tym razem było to dostosowanie magazynu z kontrolowaną temperaturą DC1 o powierzchni 11.130 m2 do potrzeb indywidualnego klienta w PointPark Mszczonów. Prace polegały na przeprowadzeniu szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych i zainstalowaniu najwyższej jakości wyposażenia chłodniczego służącego do przechowywania produktów świeżych i dystrybuowania ich zgodnie z najwyższymi wymogami technicznymi najemcy, firmy FM Logistic. To dla nas ważny moment gdyż jest to pierwsza realizacja dla tego inwestora, a dodatkowo obiekt został oddany do użytku znacznie przed terminem wyznaczonym w umowie.
2014Listopad 2014 – Pierwsza fabryka nad Bugiem
​W listopadzie przystąpiliśmy do realizacji nowego projektu z branży spożywczej. Jest to realizacja w systemie „zaprojektuj i wybuduj” rozbudowy fabryki Ajinomoto Polska, która jest producentem i dystrybutorem zup błyskawicznych z makaronem oraz przypraw do dań japońskich. Marki popularne w Polsce to SAMSMAK®, OYAKATA®, YUMYUM® i YAKINOODLES®. Fabryka jest zlokalizowana w Małkini Górnej to nasza pierwsza realizacja nad Bugiem. Rozpoczynamy od projektu budowlanego prace budowlane planowane są od Marca 2015.
2014Grudzień 2014 – Kolejny sukces w Łodzi
​25.11.2014 uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie hali produkcyjno – magazynowo - biurowej wraz z wszystkimi niezbędnymi sieciami i zagospodarowaniem terenu dla inwestycji kolejnej Panattoni Park Łódź East budynek 4 przy ul. Zakładowej. Budowa przebiegła sprawnie i bez niespodzianek. Zespołowi realizującemu temat gratulujemy kolejnego sukcesu.
2014Grudzień 2014 – nagroda w Konkursie „Buduj Bezpiecznie”
​Zespół biorący udział w realizacji projektu dla Nestle Polska S.A. wywalczył III miejsce w konkursie „Buduj Bezpiecznie 2014” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy we Wrocławiu. Jak informuje PIP „celem jest szerzenie idei bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów, w tym promowanie wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych oraz przyczynia się do ogólnego wzrostu poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie w skali kraju”. Biorąc pod uwagę ilość i skomplikowanie prowadzonych na tym terenie inwestycji budowlanych to naprawdę świetny wynik. Jednak najważniejsze jest główne przesłanie tej akcji. Nasze budowy są po prostu bezpieczne.
2015Styczeń 2015 - Centrum handlowego Wola Park pakiet S&C
​Po 6-miesięcznej realizacji kończymy budowę pakietu sell&core będącego częścią rozbudowy centrum handlowego Wola Park i nadbudowy piętrowego parkingu naziemnego dla firmy Inter IKEA Centre Polska S.A., która jest właścicielem obiektu. Nowo dobudowana przez nas część handlowa wynosi 19’764 m2 pow. całkowitej, nadbudowa parkingu - ok. 12 tys. m2. pow. całkowitej.
2015Styczeń 2015 – Oddanie do użytku fabryki Nestle Polska
​30.01.2015 w Nowej Wsi Wrocławskiej oddaliśmy do użytku pierwszą w Polsce fabrykę produkującą karmę dla zwierząt PURINA PetCare na rynki europejskie. Cała inwestycja złożona jest z budynku socjalno-biurowego o pow. 3 300m2 zrealizowanego zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa według wytycznych certyfikatu LEED, budynku produkcyjno-magazynowego o pow. 23 500m2 oraz oczyszczalni ścieków o pow. 673m2.
2015Luty 2015 – Nowe inwestycje
​Wraz z rozpoczęciem roku Kajima rozpoczyna nowe realizacje jedną we Wrocławiu i jedną w Goleniowie. We Wrocławiu to tym razem to rozbudowa zakładu przemysłowego wraz z częścią magazynową i dwukondygnacyjną częścią biurowo - socjalną o łącznej pow. zabudowy 5,3 tyś m2, wraz drogami wewnętrznymi, parkingami i zielenią na działce wielości ok. 12,5 tyś. m2. Inwestorem jest firma SATO Polska Sp. z o.o. wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań w zakresie Automatycznej Identyfikacji i Zbierania Danych, zwiększających efektywność technologii kodów kreskowych i RFID. Projekt może nie należy do największych, ale za to technicznie jest ciekawym wyzwaniem. Ponownie wracamy również do Goleniowa w celu realizacji kolejnego, trzeciego już budynku wchodzącego w skład Prologis Park Szczecin tym razem DC 3. W zakresie kontraktu jest wykonanie Projektu Wykonawczego a następnie realizacja zadania w trybie GW hali magazynowej o powierzchni 27 648m2 wraz ze standardowa częścią biurową 350m2. Najemcami hali będą firmy należące do grupy IKEA i Bridgestone.
2015Marzec 2015 – kolejna rozbudowa Prologis Park Wrocław V, budynek DC 8
​Kajima podpisała umowę z firmą Prologis Poland LVIII Sp. z o.o. na budowę kolejnego, piątego już obiektu wchodzącego w skład zespołu Prologis Park Wrocław V w Nowej Wsi Wrocławskiej. Budynek będzie miał 18 144m2 i przygotowany zostanie pod dalsza rozbudowę. Obiekt będzie budynkiem jednokondygnacyjnym z dwukondygnacyjnym budynkiem biurowym wewnątrz hali.
2015Marzec 2015 - Nowa fabryka w Dąbrowie Górniczej
​Firma NGK Ceramics Polska podjęła decyzję o kontynuowaniu ekspansji poprzez budowę nowego zakładu samochodowych filtrów ceramicznych w Dąbrowie Górniczej. Zadanie to wraz z wykonaniem projektu budowlanego i wykonawczego obiektu o pow. ok 35 900m2 zlecone zostało naszej firmie. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na styczeń 2016.
2015Maj 2015 – nowa inwestycja Uczelni Warszawskiej im Marii Skłodowskiej – Curie
​W maju firma Kajima Poland podjęła współpracę z Uczelnią Warszawską im Marii Skłodowskiej – Curie. W ramach podpisanej umowy jako Generalny Wykonawca wybudujemy w Legionowie budynek usługowo - mieszkalny wielorodzinny wraz z garażem. W skład budynku wchodzi 8 lokali mieszkalnych (powierzchnia 394,78 m²),powierzchnia usługowa - pomieszczenia medyczne typu poradnia lekarska(powierzchnia 825,63 m²) oraz jeden garaż podziemny (powierzchnia 130,11 m²).
2015Czerwiec 2015 – realizacja obiektu w Siechnicach dla TIM S.A.
​Kolejnym przedsięwzięciem firmy Kajima Poland jest obiekt magazynowo - produkcyjny dla TIM SA, jednego z największych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych w Polsce. W systemie „full design & build” powstanie jednokondygnacyjna hala magazynowa o wysokości netto około 12,5m. Powierzchnia nowej hali mierzona w świetle ścian wyniesie około 30 000 m2. Trwają właśnie prace projektowe.
2015Czerwiec 2015 – Ceremonia Uspokojenia Ducha Ziemi na NGK w Dąbrowie Górniczej
​W raz ze zbliżającym sie zakończeniem prac projektowych dla nowej fabryki NGK Ceramics Polska rozpoczęliśmy przygotowania do budowy obiektu. Szanując tradycje naszego japońskiego klienta 30.06.2015 odbyła się uroczysta i kameralna „ceremonia uspokojenia ducha ziemi”. To tradycyjny japoński rytuał modlitewny mający zapewnić bezpieczeństwo w trakcie budowy.
2015Lipiec 2015 – trzecia rozbudowa firmy Johnson Controls Siemianowice
​Firma Johnson Controls Siemianowice, która jest światowym liderem w produkcji części do foteli samochodowych oraz kompletnych systemów foteli kolejny raz podjęła decyzje o rozbudowie. Po właśnie przekazanym pozwoleniu na postawienie dodatkowej hali pras Kajima Poland i tym razem przystąpiła do wykonania prac. To już nasza trzecia realizacja dla JCS. Łącznie dodatkowa powierzchnia zabudowy wynosi około 2340 m2.
2015Lipiec 2015 – podpisanie umowy na realizację centrum dystrybucyjnego dla Leroy Merlin
01.07.2015 nastąpiło podpisanie umowy o roboty budowlane z firmą Panattoni Development Europe Sp. z o.o. Przedmiotem umowy jest budynek magazynowo - biurowy z pomieszczeniami magazynowymi, technicznymi i biurowymi, przeznaczony w szczególności do celów produkcyjnych, obsługi, magazynowania towarów oraz usług transportowych, kurierskich i logistycznych w miejscowości Sosnowiec Pieńki, gm. Stryków. Głównym najemcą budynku jest sieć sklepów budowlano-dekoratorskich (DIY) Leroy Merlin. Zakres prac obejmuje wykonanie głównego budynku, innych budynków oraz robót towarzyszących, związanych z zagospodarowaniem terenu (wyjścia), przy czym całkowita powierzchnia zabudowy magazynowo-biurowej wynosi około 60.000 m2.
2015Wrzesień 2015 – ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod fabrykę NGK
Po tradycyjnej japońskiej ceremonii rozpoczęcia budowy zakładu NGK Ceramics Polska 16 września 2015r miało miejsce symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego. Honorowymi uczestnikami uroczystości byli m.in. Wiceprezes NGK Insulators - Hiroto Matsuda, a także General Manager Kajima Corporation Overseas Operations Division - Keisuke Koshijima, Marszałek Województwa Śląskiego - Kazimierz Karolczak, Prezes Katowickiej Strefy Ekonomicznej - Piotr Wojaczek, Ks. Biskup Grzegorz Kaszak oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego Dąbrowy Górniczej jak również przedstawiciele lokalnych władz oraz członkowie lokalnych społeczności. Spotkanie uświetnił swą obecnością również Krzysztof Hołowczyc. Relację ze spotkania przygotowała TV Zagłębie, można ją obejrzeć na oficjalnym kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=zMUVCynCFPE
2015Grudzień 2015 – wbicie pierwszej łopaty na budowie TIM SA w Siechnicach
15 grudnia 2015 roku w Siechnicach odbyło się symboliczne wbicie pierwszej łopaty pod rozbudowę zaprojektowanego przez nas nowego budynku magazynowo – produkcyjnego firmy TIM SA, które dokonali: Prezes TIM SA Krzysztof Folta oraz Burmistrz Siechnic Milan Ušák. TIM SA jest jednym z największych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych w Polsce. Nasza nowa realizacja to jednokondygnacyjna hala magazynowa o powierzchni 29 500 m2, jej zakończenie planowane jest w lipcu 2016 roku. Relację z wydarzenia można zobaczyć na oficjalnym kanale YT Gminy Siechnice https://www.youtube.com/watch?v=CxBFtrB8Nbw.
2016Styczeń 2016 – oddanie do użytku budynków Leroy Merlin oraz Sonoco
​Wraz z początkiem roku oddaliśmy do użytku dwa budynki zrealizowane na terenie Panattoni Park Stryków II w miejscowości Sosnowiec Pieńki w gminie Stryków. Centrum logistyczne dla najemcy Leroy Merlin o powierzchni 60 000m2 oraz budynek magazynowo – produkcyjny Sonoco 24 600m2. Oba zrealizowane w terminie 6 miesięcy jednocześnie przez ten sam zespół Kajima.
2016Styczeń 2016 – Łódź – ulubione miasto naszych inżynierów
Zakończenie budowy w gminie Stryków nie oznacza opuszczenia terenu Łodzi. W styczniu rozpoczynamy również działalność naszą na terenie Panattoni Park Niciarniana II dla najemcy Media Expert specjalizującego się w dystrybucji RTV, AGD oraz multimediów, z którym współpracowaliśmy już w 2012 roku. Tym razem hala ma wielkość 29 761m2.
2016Luty 2016 – SATO zakończenie realizacji
Po dokładnie dwunastu miesiącach zakończyła się budowa nowej fabryki dla firmy SATO Polska produkującej innowacyjne i niezawodne systemy automatycznej identyfikacji. Pracownicy powoli wprowadzają się do nowopowstałych pomieszczeń zakładu, w którego składzie jest hala produkcyjno-magazynowa w wydzielonymi pomieszczeniami produkcji czystej (4 697m2) i dwukondygnacyjny biurowiec (1260m2).