Kajima Logo

Centrum magazynowo-dystrybucyjne dla Leroy Merlin to już druga realizacja Kajima Poland dla tego najemcy (pierwszą jest hala w Strykowie), i jak za pierwszym razem, w momencie oddania jest rekordowo duża.
Pojedynczy obiekt o wielkości 123 325 m² jest największy w Polsce, nie tylko w grupie obiektów logistycznych ale w ogóle budownictwa kubaturowego. Będzie służył zaopatrzeniu sklepów Leroy Merlin na terenie całej Polski a także bezpośredniej sprzedaży internetowej.

Przy okazji tej realizacji Kajima Poland postanowiła wprowadzić dwie innowacje. Pierwszą z nich jest system monitorujący ugięcie konstrukcji dachu połączony z aplikacją do zdalnego nadzoru. Kajima będzie prowadziła kontrolę ugięcia przez dwa lata. Drugą nowością jest wprowadzenie systemu BIM (Building Information Modeling) do prac projektowych i wykonawczych. System zintegrowanego zarządzania projektem i budową operuje w trójwymiarze i umożliwia koordynację prac wszystkich branż w czasie rzeczywistym. Wprowadzenie wybranych narzędzi BIM (w tym programu Dalux) pomogło dotrzymać terminów realizacji. Od 2020 roku system BIM wejdzie na stałe do procesu realizacji Kajima Poland.

Panattoni, Leroy Merlin / Piątek

Klient:

Panattoni Development Europe

Realizacja:

2018-2019

Zakres prac:

projekt budowlany zamienny, projekt wykonawczy, generalne wykonawstwo

Lokalizacja:

Piątek, ul. Łowicka 33

Powierzchnia całkowita:

123 325 m²